Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...
Nadziany gościu przychodzi do salonu z samochodami i mówi:
-Dzieńdoberek(panie Gierek)!! Chcę kupić luksusowy samochód, ale taki, żeby mało palił.
-Służę uprzejmię.
Podchodą do pierwszego:
-Ile pali to cudo?
-12 litrów na 100 km!
-UU...
Podchodzą do drugiego:
-Ile pali??
-9 litrów na 100 km!
Podchodzą do trzeciego, a w nim gostek pucuje tapicerkę:
-A ten, ile pali??
-Trzy paczki dziennie!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Agresja za kółkiem domeną kobiet

Agresja za kółkiem domeną kobiet
Strona www: www.swps.pl/

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SWPS w Warszawie to kobiety, a nie mężczyźni częściej używają agresywnych wyrażeń względem innych kierowców. Osoby, które posiadają cechy kobiece oraz wysoki poziom neurotyzmu lub ekstrawagancji wykazują największy poziom agresji drogowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez absolwentkę psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Karolinę Konieczną. Badaniu zostało poddanych 200 kierowców w wieku 18-68 lat, z których ponad 80% prawie codziennie używa auta.

Wyniki wskazały, że to kobiety częściej używają agresywnych wyrażeń. – Na ich werbalną agresję składa się głównie głośne obrzucanie przezwiskami, przezywanie pod nosem, głośne przeklinanie, a także krzyczenie na pozostałych kierowców – tłumaczy autorka badania.

Wyniki pokazują również, że bez względu na płeć, agresywne wyrażenia są częściej używane wśród osób z wysokim poziomem cech kobiecych, czyli u kobiecych kobiet i kobiecych mężczyzn, posiadających więcej cech stereotypowo przypisanych do kobiet jak np. wrażliwość, łagodność, kokieteria itp. Najwyższy stopień agresji zaobserwowano również u osób posiadających cechy zarówno kobiece, jak i męskie, czyli androgynicznych.

Najmniejsze nasilenie zachowań agresywnych na drodze zaobserwowano u osób otwartych na nowe doświadczenia życiowe oraz u osób ugodowych, czyli wyrażających się zaufaniem do innych, skromnych, prostolinijnych i skłonnych do ustępstw.


Photo: public domain, Wikimedia Commons


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-23 07:10:33
Komentarze
Polityka Prywatności