Jedzie czołg i maluch. Czołg mówi do malucha:
- Ale masz silnik w tyłku.
A maluch na to:
- Wolę mieć silnik w tyłku, niż ptaszka na czole.
Facetowi zepsuł się trabant. Łapie stopa i zatrzymuje się gość w BMW:
- Ja pana będę holował ale jak będę za szybko jechał to niech pan włączy lewy kierunkowskaz.
Gość się zgodził. Jadą i jadą, aż tu nagle obydwóch wyprzedza drugie BMW i przez szybę drwi z kierowcy pierwszej beemki, że tak wolno jedzie. Facet wkurzony przyspiesza.
Mija go następne BMW i cała sytuacja się powtarza. Facet już konkretnie wkurzony jedzie, gaz do dechy i dogania tamte BMW. Kierowca trabanta oczywiście zaczął mrugać kierunkowskazem. Całą sytuację widzi dwoch policjantow:
- Józek widzisz to co ja?
- No trzy beemki i trabant będzie je wyprzedzał.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Światowa premiera „crossover by Peugeot”

marka: Peugeot

3008 jest nowym samochodem kompaktowym, ale równocześnie bardzo pojemnym przeznaczonym do odkrywania nowych terytoriów motoryzacji.

Wielofunkcyjny, sytuuje się na skrzyżowaniu wielu światów technologicznych zarówno zewnętrznie  jak i  dzięki praktycznemu wnętrzu waloryzującemu zarówno kierowcę jak i pasażerów.  Ponadto wnosi nowe rozwiązania technologiczne takie jak ( Grip Control, Dynamic Rolling Control,  wyświetlacz na szybie, Distance Alert, automatyczny hamulec postojowy ), które zapewniają przyjemność prowadzenia i bezpieczeństwo.

Peugeot 3008 angażuje się w ochronę środowiska dzięki gamie silników o dobrych osiągach emitujących przy tym tylko 130 g/km CO2.

308 CC: WIĘCEJ KABRIOLETU W COUPE KABRIOLETACH

Wraz z 308CC, Peugeot wzmacnia swój status lidera w segmencie coupe –kabrioletów. Ten nowy CC  jest syntezą elegancji, wyrazistego stylu i dynamiki, łączy  komfort i dobre prowadzenie z przyjemnością jazdy.
Jego  innowacyjne wyposażenie zapewniające komfort i bezpieczeństwo wpisuje go w wysoki segment gamy :  podgrzewanie szyi (System Airwave),  pałąki pirotechniczne i nowość na skalę światową  - poduszka powietrzna głowy.

OFERTA ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI

Tegoroczna edycja Salonu w Genewie jest okazją dla Peugeot  by pokazać wolę bycia  podmiotem odpowiedzialnym za zrównoważoną mobilność dbającą  o ekologię, bezpieczeństwo na wysokim poziomie, oferując propozycje konkurencyjne na 2, 3 i 4 kołach
( rowery, skutery, samochody).

Proponować każdemu rozwiązanie mobilności kontrolując emisje CO2  i  zużycie paliwa, jest jednym z celów Marki, który wyraża poprzez przedsięwzięcie  „ Blue Lion”.
Ta postawa konkretyzuje się poprzez ciągłe poszukiwania i adaptację rozwiązań technicznych mających  na celu ochronę środowiska. Peugeot jest obecnie niezaprzeczalnym liderem europejskim  w zakresie produkcji samochodów o niskim zużyciu paliwa i niskiej emisji CO2. Jeden nowy samochód na 6 sprzedanych w Europie emitujący poniżej 120 g CO2/km jest samochodem marki Peugeot.
Dokonania te ilustrują na stoisku Peugeot w Genewie takie samochody jak : 207 1,6 HDi FAP 66 kW/ 90 KM proponujący szczególnie wydajną technikę ( specyficzna aerodynamika, zoptymalizowane oprogramowanie silnika), które pozwolą wkrótce obniżyć emisję CO2 do 99g/km, kolejny przykład to 107 już emitująca jedynie 106g /km CO2 a także 407 1,6 HDi FAP 80 kW/110 KM utrzymująca emisję na poziomie 129g /km CO2 ( ten model wkrótce trafi na rynek).
Dla utrzymania i wzmocnienia pozycji lidera Marka inwestuje w technologie całkowicie innowacyjne:

- w świecie rozwiązań hybrydowych, eksponowane concept- cary świadczą o zaawansowaniu Grupy w poszukiwania rozwiązań hybrydowych nowej generacji. Po  mniej niż dwóch latach od wylansowania,  model 3008 będzie pierwszym samochodem hybrydowym w grupie PSA.

- Peugeot wykazuje się również w domenie mikro-hybryd. System Stop & Start drugiej generacji będzie instalowany w szerokiej gamie od roku 2011.

- w zakresie samochodów elektrycznych, w którym Peugeot był pionierem od 1995 wraz ze 106 najliczniej, do chwili obecnej, sprzedanym samochodem elektrycznym na świecie, kontynuuje badania opierając się  na najbardziej obiecujących technologiach

Promowanie nowego stosunku jakości prowadzenia samochodu do samochodów jeszcze bardziej dbających o środowisko a mając na uwadze bezpieczeństwo, stanowi linię przewodnią Peugeot na najbliższą  przyszłość..

Concept- cary : Prologu HYbrid4, RC HYbrid4 i HYbrid3 Compressor przedstawiają właśnie tę postawę Marki wobec ochrony środowiska naturalnego.

W końcu technologia Hybryd, która łączy silnik cieplny z silnikiem elektrycznym i stanowi przełom w rzeczywistym zużyciu paliwa i emisji CO2.Takie silniki mogą funkcjonować osobno ( tryb zero emisji tylko silnik elektryczny) lub razem, co pozwala na uzyskanie dużej mocy i przede wszystkim napędu na 4 koła.


data ostatniej modyfikacji: 2009-02-26 21:46:37
Komentarze
Polityka Prywatności