- Dlaczego łysy motocyklista jedzie z rozpiętym rozporkiem?
- Żeby mieć wiatr we włosach.
Jedzie facet swoim czerwonym Ferrari, 130 km/h. Patrzy w lusterko i widzi, że dogania go syrenka, a z jej okna wychyla sie jakis facet i wrzeszczy:
-Panie, znasz pan syrenkie?!!!
Zaklął, przycisnął gaz i przyspieszył do 150.
Syrenka znow go dogania i sytuacja sie powtarza.
Po pięciu razach przy 200 na godzinę odpuścił sobie i odpowiedział:
-Znam.
-To powiedz mi pan, jak się dwójkę wrzuca?!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy 407 1,6 l HDi FAP 80 kW

marka: Peugeot

W lipcu ubiegłego roku, modele 407 i 407 SW zostały zmodernizowane. Styl jak zwykle dynamiczny, został jedynie subtelnie podretuszowany by zyskać na elegancji, sile i jakości.

Ich zalety zostały wzbogacone w zakresie komfortu wewnętrznego, wyposażenia ( wspomaganie parkowania z przodu, nowa telematyka  WIP i WIP Com…), jak również  w zakresie napędu, dzięki  silnikowi 2.0 l  HDi FAP  odpowiadającemu normom Euro 5 , jeszcze bardziej oszczędnemu ( 5,6l /100km i 150 g/km CO2),  o mocy  103 kW ( 140 KM).

Korzystając z wielu ewolucji technicznych, nowy 407, w wersji 1,6 l HDi FAP 80 kW ( 110 KM) sedan i SW wskazują obecnie zużycie jedynie na poziomie 4,9 l /100 km w cyklu mieszanym i emisję 129 g CO2.

Pakiet techniczny sprzyjający zmniejszeniu zużycia i zwiększeniu przyjemności z jazdy

Dostosowanie układu kierowniczego elektro-hydraulicznego w 407 1,6 HDi FAP, przyczynia się głównie do efektywności ochrony środowiska. Jego wspomaganie jest sterowane przez zespół eletropompy ( GEP) hydraulicznej, która zmienia siłę wspomagania w zależności od szybkości samochodu, szybkości obrotu kierownicy i temperatury oleju w układzie kierowniczym. W ten sposób, ten układ kierowniczy, już istniejący w reszcie gamy 407 ( oprócz silnika sześciocylindrowego) optymizuje zużycie paliwa w porównaniu z  klasycznym hydraulicznym układem kierowniczym napędzanym przez silnik.

Ponadto, dzięki ciągłej adaptacji wysiłku kierującego, oferuje mu maksymalną precyzję prowadzenia i wyczucie pomagające przy manewrach na parkingu, przy niewielkich prędkościach.

Inny kluczowy czynnik to przeprowadzona modernizacja silnika 1,6 l HDi w celu znacznego obniżenia redukcji emisji.
Wreszcie 407 otrzymała nowe opony gamy Michelin Energy Saver, 205 /60 R16 H, o obniżonym współczynniku tarcia.
Należy zwrócić uwagę, że adaptacja do 129 g /km CO2 została osiągnięta bez ewolucji przełożenia głównego. Poziomy osiągów i przyspieszenia pozostały te same.

 Nowa oferta czterystasiódemki podkreśla jej atrakcyjność. Poza tym estetycznie „podrasowana” wyróżnia się w swoim segmencie, zachowuje dobrą cenę odsprzedaży, jest wiarygodna, a jej koszty eksploatacyjne są konkurencyjne. Jest ciągle doceniana za doskonałe zachowanie na drodze, łączy jak nigdy bezpieczeństwo czynne z przyjemnością prowadzenia i komfortem na wysokim poziomie.
Liczne atuty sprawiły, że od 2004 roku, model 407 we wszystkich sylwetkach nadwoziowych łącznie, został wyprodukowany w ponad 800 000 egzemplarzy.


data ostatniej modyfikacji: 2009-03-16 19:44:37
Komentarze
Polityka Prywatności