Celnik ze "ściany wschodniej":
- Chłopaki, nie przesadzajcie, BMW to w końcu duża firma...
Polski chamek za kierownicą
Opis osobowości:
Cham pospolity. Ma kłopoty z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Jego zachowanie wynika z chęci odreagowania na upokorzenia codzienności.

Główne wady i zagrożenia:

* zajeżdża drogę,
* nie przepuszcza nawet jeśli nic mu to nie szkodzi,
* wciska gaz, kiedy próbujesz go wyprzedzić, a jak zrezygnujesz - zwalnia,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* i wiele innych, które jego mały móżdżek wymyśla on-line.

marka: Skoda

Podczas swojego pierwszego startu Skoda Octavia Cup Evo II ukończyła zmagania w sześciogodzinnym wyścigu pod nazwą Epilog na podium. W skład załogi testującej w bojowych warunkach pucharową Octavię przygotowywaną pod kątem przyszłego sezonu wszedł Mateusz Lisowski, Mistrz Skoda Octavia Cup 2009.

Zawodnik z Polski w sześciogodzinnym wyścigu wystartował razem z czołowymi zawodnikami z Czech, Petrem Fulinem i Alesem Jiraskiem.
W deszczowych kwalifikacjach polsko-czeska załoga zdobyła pole position wyprzedzając dwa bardzo szybkie Renault Clio. W wyścigu górą były jednak francuskie samochody, a Octavia Evo II, która jak się okazało dysponowała mocą ponad 240 KM, ukończyła sześciogodzinny bieg na trzecim miejscu w klasie i 14. w klasyfikacji generalnej.

Mateusz Lisowski: - Samochód w nowej specyfikacji jest bardzo dobry, lepiej się trzyma nawierzchni, a większa moc daje dużo radości z jazdy. Walory Octavii było szczególnie widać w deszczowych warunkach podczas kwalifikacji, wtedy też pokonaliśmy kilka mocniejszych samochodów jak np. Chevroleta Corvettę, który potem wygrał cały wyścig. Myślę, że zawodnicy startujący tym autem w 2010 roku w SOC będą bardzo zadowoleni. Ja swoją zmianę miałem w nocy i choć nie mam doświadczenia w takiej jeździe, to notowałem bardzo dobre czasy. Przegraliśmy tylko z dwoma Clio, ale te przygotowywane są wyłącznie do wyścigów długodystansowych. Start Octavią zakończył mój sezon. Nie wystartuję jednak w finałowej rundzie SEAT Leon Supercopa, ale będę tam obecny w roli kibica. Dziękuję wszystkim swoim fanom za wsparcie w tym sezonie oraz dwóm najważniejszym dla mnie osobom w mojej wyścigowej karierze: mojemu tacie i Jiriemu Lipinie.

data ostatniej modyfikacji: 2009-10-20 18:54:37