Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.
Dwóch facetów po długiej nocy spędzonej w barze nad ranem wsiada do samochodu. Po kilku minutach w okno pasażera stuka stary mężczyzna.
- Zobacz, w oknie jest duch! - krzyczy pasażer.
Kierowca dodaje gazu, ale twarz nie znika. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Czego chcesz?
- Macie może papierosy? - pyta stary mężczyzna.
Pasażer rzuca przez okno paczkę i krzyczy do kierowcy zamykając ze strachem okno:
- Przyspiesz!
Kilka minut później uspokojeni zaczynają śmiać się i żartować z poprzedniego strachu. Nagle w oknie znów pojawia się ta sama twarz.
- To znowu on! - krzyczy pasażer. Otwiera okno i drżąc ze strachu pyta:
- Tak?
- Macie ognia? - dopytuje się stary mężczyzna.
Pasażer wyrzuca zapalniczkę przez okno i krzyczy:
- Przyspiesz jeszcze!
Kierowca wciska gaz do podłogi, straszliwa twarz znika z okna. Pasażer z kierowcą powoli dochodzą do siebie po spotkaniu z duchem, kiedy w oknie znowu pojawia się postać tego samego starego mężczyzny. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Co znowu?
- Może pomóc wam wyjechać z tego błota?

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy Concept Car Peugeot SR1 na salonie samochodowym w Genewie

marka: Peugeot

Na nadchodzącym salonie samochodowym w Genewie Peugeot wraz z nowym logo zaprezentuje swój nowy Koncept - SR1. Peugeot SR1 prezentuje trendy stylistyczne, które będą obowiązywały w przyszłości we wszystkich modelach Marki. Koncept jest jednocześnie uosobieniem nowego świata Peugeot, którego przejawem jest nowe logo Lwa ozdabiające eleganckie nadwozie.

Emocje plus perfekcja.

Elegancja, czystość, dynamika, urok, kontrolowana moc... wszystkie te cechy znajdują odzwierciedlenie w koncepcyjnym Peugeot SR1 – wyjątkowym samochodzie marzeń.

Jego linie nadwozia w dużym stopniu przedstawiają trendy stylistyczne, jakie będą obowiązywały w przyszłych modelach Marki, odnawiając tym samym stylistyczną tożsamość Peugeot.

Samochód koncepcyjny tworzy zatem nowy język stylistyczny.

Peugeot SR1 jest pojazdem o idealnych, ponadczasowych proporcjach nawiązujących do wspaniałej tradycji samochodów typu GT z przeszłości. Cechy charakterystyczne to duża maska, płynnie poprowadzone błotniki i bardzo nisko umieszczony środek ciężkości.

Design nadwozia wraz z wyprofilowaną maską, dynamiczną boczną częścią i eleganckim tyłem nadaje autu wyjątkowego stylu.

Ogólną koncepcję stylistyczną uzupełniają doskonale dobrane detale: design świateł
i wlotów powietrza, kształt lusterek zewnętrznych... wszystko to sprawia, że poszczególne elementy „wtapiają się” w karbonową „skórę” pojazdu. Z drugiej strony, niektóre detale (reflektory wykonane w całości w technologii LED, kontury osłony chłodnicy) wyróżniają się na tle nadwozia i sprawiają wrażenie zawieszonych
w powietrzu.

Odzwierciedleniem tego zaawansowanego i porywającego projektu jest sztywny dach, w którego konstrukcji zastosowano technologię formowania wstępnego zapożyczoną ze świata żeglarstwa. Dach płynnie komponuje się z nadwoziem, tworząc wrażenie auta Coupé. Siła projektu SR1 tkwi jednak w tym, iż auto wywołuje takie samo wrażenie wizualne zarówno z dachem, jak i bez dachu. I wreszcie, Peugeot SR1 prezentuje nowe logo Lwa, które zostało przeprojektowane i dopracowane w najdrobniejszych detalach, dzięki czemu doskonale odzwierciedla koncepcję modelu.

Peugeot SR1 sprawia wrażenie auta wyrzeźbionego z bryły materiału, jawiąc się jako monolityczna, bezpieczna, wytworna i dynamiczna forma. Cały projekt oparto na zasadzie kontrastów: czystość formy i technologiczne wyrafinowanie, oryginalne linie
i zaawansowane technologie, ekspresyjność i powściągliwość... oto samochód
o nieodpartej sile przyciągania!

 

Nowoczesne i ekskluzywne - takie jest wnętrze nowego SR1.

Wnętrze pojazdu pomieści trzy osoby dzięki zastosowaniu tylnego fotela umieszczonego po środku, tuż za przednimi siedzeniami. Zajęcie miejsca z tyłu umożliwia konsola centralna, którą można przesunąć do przodu podczas wsiadania.

Szczególną atmosferę kabiny pasażerskiej tworzy połączenie kolorów i materiałów
z wyraźnymi nawiązaniami do „minionej epoki motoryzacyjnej” oraz „najnowocześniejszej, technologii”. We wnętrzu zastosowano  naturalne materiały,  jak na przykład  przetarta tapicerka skórzana czy drewno dekoracyjne, dające wrażenie przebywania w ciepłym i zmysłowym miejscu przepełnionym historią. Wszystko to płynnie łączy się z materiałami „high tech”, takimi jak nikiel i satynowy chrom.

W zoptymalizowanej do perfekcji konstrukcji panelu centralnego wyróżniają się poszczególne komponenty mechaniczne, takie jak kolumna kierownicza i niektóre przełączniki. Na tablicy przyrządów znajdują się natomiast zarówno wskaźniki analogowe, jak i cyfrowe, dzięki czemu informacje przekazywane kierowcy są niezwykle czytelne. Jednym z przykładów są wskazania chwilowego zużycia paliwa i całkowitego zasięgu wyświetlane na dwóch wskaźnikach ze szkła kryształowego umieszczonych bezpośrednio przed kierowcą.

Kolejną technologiczną innowacją jest ekskluzywny zegarek zaprojektowany
we współpracy z firmą Bell&Ross. Po zdjęciu z konsoli środkowej zegarek można normalnie założyć na rękę. Należy również dodać, że gadżet ten – wykonany przez renomowanego producenta zegarków specjalnie dla osób uprawiających sporty ekstremalne – idealnie wpisuje się w stylistkę wnętrza Peugeot SR1. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcyjnych, stalowa obudowa z frezowanymi wstawkami
z aluminium mieści w sobie wyświetlacz 3D. Nowoczesny, funkcjonalny i elegancki zegarek monochromatyczny wyposażono w pasek z przetartej skóry, która idealnie odpowiada stylistyce foteli.

Każdy detal został zatem stworzony z najwyższą uwagą zarówno w fazie projektu, jak
i wykonania, aby zagwarantować perfekcyjną jakość i niezrównany poziom wyrafinowania.

 

Kilka słów o technologiach wykorzystywanych przez SR1.

Koncepcyjny SR1 łączy w sobie różne style także w kwestii technologicznej.
W samochodzie zastosowano bowiem technologię HYbrid4, która pojawi się w modelu Peugeot 3008 w 2011 roku. W SR1  zamontowano silnik 1,6-litra THP o mocy 160 kW (218 KM) umieszczony z przodu oraz tylny motor elektryczny rozwijający 70 kW
(95 KM). W trybie elektrycznym, samochód staje się pojazdem typu ZEV (Zero Emission Vehicle – pojazd o zerowej emisji spalin), podczas gdy średnie spalanie paliwa wynosi zaledwie 4,9 litra/100 km przy emisji CO2 na poziomie 119 g/km.

Podczas pracy z wykorzystaniem obu źródeł napędu, SR1 wytwarza potencjalną moc maksymalną 230 kW (313 KM), a przy tym korzysta z napędu na 4 koła.

Technologia HYbrid4, która z czasem będzie dostępna w różnych modelach z gamy Peugeot, sprawia, że koncepcyjny SR1 stanowi doskonały przykład połączenia przyjemności z jazdy z ekologiczną wydajnością.

Dynamiczne możliwości samochodu potęguje zastosowanie sztywnej i lekkiej konstrukcji, składającej się z samonośnego nadwozia oraz rurowego podwozia,
do którego zamocowano komponenty mechaniczne i zawieszenie.

Doskonałe właściwości jezdne, godne tak wyjątkowego projektu, uzyskano dzięki wykorzystaniu najlepszej dostępnej technologii. W przednim i tylnym zawieszeniu zastosowano na przykład podwójne wahacze poprzeczne ze stabilizatorami. O większą precyzję kierowania i znakomitą zwrotność we wszystkich warunkach dba natomiast układ 4 kół skrętnych. Kąt skrętu tylnych kół ustalany jest na podstawie prędkości jazdy i kontrolowany przez ogniwa tylnych wahaczy wyposażone w silniczki.

 

Źródło: Peugeot

 

 


data ostatniej modyfikacji: 2010-02-26 23:10:36
Komentarze
Polityka Prywatności