Jedzie Ami, Rusek, Niemiec i Turek w jednym przedziale.
No i zaczynają sie popisy który ma lepiej.
Ami zaczyna:
- Nasz kraj jest tak bogaty ze możemy sobie na wszystko pozwolić... Wstał otworzył okno i srrrru cały plik dolców przez okno.
Rusek popatrzył chwilę, podumał, i mówi
- W naszym to my też mamy wszystkiego w bród. Wstał, wyciągnął spod ławki skrzynkę wódki i jeb przez okno.
Na to Niemiec zaczyna mówić:
- No, my mamy też od cholery... nie dokończył, bo zrywa się z siedzenia Turek i krzyczy:
- Nie! Proszę, nie!
Drogowiec chciał być dżentelmenem i zaprosił żonę do walca.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Kompaktowe coupé

marka: Peugeot

Dzięki RCZ Peugeot udowodnił, że śmiały stylistycznie i wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne model koncepcyjny można niemal bez zmian wprowadzić do produkcji seryjnej.

Ale czy nowy model francuskiej firmy polubią potencjalni klienci? Sprawa wydaje się być przesądzona, ponieważ chodzi o to jedną z najciekawszych premier ostatnich miesięcy i jeden z najładniejszych Peugeotów w historii.

Historia tego modelu sięga 2007 roku, kiedy to podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Peugeot zaprezentował studium samochodu, które wywołało spore poruszenie w światku motoryzacyjnym. Był to concept car oznaczony symbolem RCZ. Pomysł, aby go wprowadzić na rynek, szybko stał się rzeczywistością i już niedługo ten wyjątkowy model pojawi się w europejskich salonach sprzedaży.

Styliści i inżynierowie pracowali nad Peugeotem RCZ tak, aby silnik i układ napędowy były spójne z agresywną stylizacją tego sportowego auta.  Ambitnym celem było połączenie eleganckiej sylwetki i doznań z jazdy z wysoką jakością wykończenia. Warty podkreślenia jest  krótki czas przez jaki opracowywano nowy model. Udało się zaledwie po dwóch latach od prezentacji concept caru.

Model ten wyróżnia się wyrazistym stylem, w którym podwójne przetłoczenie dachu i tylnej szyby oraz dwa aluminiowe pałąki są znakami charakterystycznymi. Kabina pasażerska pozwala kierowcy poczuć prawdziwie sportową atmosferę, idealną, aby cieszyć się nieprzeciętnymi własnościami jezdnymi RCZ.

Kompaktowe coupe z układem foteli 2+2, powstało na płycie podłogowej opartej na konstrukcji znanej z modelu 308. Zresztą z tego popularnego także na naszym rynku modelu francuscy projektanci zapożyczyli także kilka innych elementów. Nazwa RCZ symbolizuje szczególną pozycję tego modelu w gamie Peugeota, gdyż jest pierwszym samochodem osobowym tej marki bez dotychczas stosowanego oznaczenia numerowego.

Pod maskę tego samochodu pracują silniki o mocy od 156 do 200 KM. Zwolennicy jednostek benzynowych będą mogli zdecydować się na turbodoła-dowany silnik o pojemności 1.6 osiągający maksymalnie 165 lub 200 KM. Natomiast oszczędni nie będą mieli wyboru, bowiem jedyny silnik wysokoprężny jaki pojawi się w sportowym Peugeocie będzie miał pojemność 2 litrów i moc 163 KM.

Ekspresyjna, nowatorska stylistyka, ekskluzywne wnętrze, dynamiczne i przyjazne środowisku jednostki napędowe to atuty nowego pomysłu na samochód autorstwa Peugeota. RCZ to pierwszy tak drobiazgowo dopracowany pojazd w gamie modeli firmy Peugeota, który definitywnie zrywa z czasem nienajlepszą opinią o jakości francuskich pojazdów. W planach są już następne, które pojawią się w kolejnych latach i mają być równie wyjątkowe, niepowtarzalne i fascynujące. Mają one również oferować niespotykane dotąd doznania z jazdy oraz zachwycać wyrazistym charakterem i stylistyką. U miłośników nieprzeciętnych aut, RCZ już wywołuje prawdziwy zawrót głowy. Podczas prezentacji na ubiegłorocznym salonie we Frankfurcie, 200 numerowanych egzemplarzy tego modelu z serii Limited Edition zostało zarezerwowanych w czasie 48 godzin!

Ponadto Peugeot RCZ został wybrany najpiękniejszym samochodem roku 2009 w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego. Wyróżnienie to zostało przyznane na podstawie głosowania ponad 100 000 internautów z 62 krajów. Ta nagroda już po raz czwarty trafiła do Peugeota, ale w tym roku ma szczególne znaczenie, ponieważ francuska marka świętuje 200. rocznicę swojego powstania.

Nowy Peugeot pojawi się w sprzedaży we wrześniu i wtedy też poznamy jego ceny oraz wersje wyposażenia. Na rynku jego najgroźniejszym konkurentem będzie Audi TT, które w podstawowej wersji 1.8/160 KM kosztuje 133 100 zł.   

data ostatniej modyfikacji: 2010-04-15 18:24:55
Komentarze
Polityka Prywatności