Dwóch facetów po długiej nocy spędzonej w barze nad ranem wsiada do samochodu. Po kilku minutach w okno pasażera stuka stary mężczyzna.
- Zobacz, w oknie jest duch! - krzyczy pasażer.
Kierowca dodaje gazu, ale twarz nie znika. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Czego chcesz?
- Macie może papierosy? - pyta stary mężczyzna.
Pasażer rzuca przez okno paczkę i krzyczy do kierowcy zamykając ze strachem okno:
- Przyspiesz!
Kilka minut później uspokojeni zaczynają śmiać się i żartować z poprzedniego strachu. Nagle w oknie znów pojawia się ta sama twarz.
- To znowu on! - krzyczy pasażer. Otwiera okno i drżąc ze strachu pyta:
- Tak?
- Macie ognia? - dopytuje się stary mężczyzna.
Pasażer wyrzuca zapalniczkę przez okno i krzyczy:
- Przyspiesz jeszcze!
Kierowca wciska gaz do podłogi, straszliwa twarz znika z okna. Pasażer z kierowcą powoli dochodzą do siebie po spotkaniu z duchem, kiedy w oknie znowu pojawia się postać tego samego starego mężczyzny. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Co znowu?
- Może pomóc wam wyjechać z tego błota?
Biegnie facet w stroju sportowym, na głowie ma czepek. Widząc przechodnia pyta go:
-Jechali tendy kolrze?-pyta wycieńczony człowik.
-Tak,gdzieś pięć minut temu. A wogóle gdzie ma pan rower? - odpowiada przechodni.
-O kurcze od początku czułem ,że czegoś zapomniałem.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Królowa Hiszpanii Zofia pierwszym kierowcą w 100% elektrycznego samochodu miejskiego Peugeot iOn.

marka: Peugeot

Podczas letniego pobytu w Palma de Mallorca, Jej Wysokość Królowa Zofia będzie używała udostępnionego przez Peugeot Hiszpania samochodu iOn, stając się pierwszym kierowcą nowego elektrycznego Peugeota w tym kraju.

Peugeot traktuje jako zaszczyt możliwość użyczenia swojego pierwszego samochodu iOn hiszpańskiej rodzinie królewskiej, znanej z dbałości o ochronę środowiska.

Peugeot, który dzięki sprzedaży elektrycznej wersji modelu 106 w latach 1995 – 2006 jest światowym liderem produkcji samochodów z napędem elektrycznym, robi kolejny ważny krok w realizacji swojej globalnej strategii obniżenia emisji spalin, wprowadzając pod koniec 2010 roku na rynek europejski samochód elektryczny nowej generacji iOn.

Cichy, żwawy, łatwy w prowadzeniu i oszczędny w eksploatacji dzięki elektrycznemu sercu o mocy 47 kW (64 KM), iOn jest kompaktowym autem miejskim o długości 3,48 metra, co pozwala zapewnić czterem podróżującym osobom warunki do normalnej, wygodnej jazdy, przy wysokim poziomie bezpieczeństwa i wykorzystaniu zaskakująco bogatego wyposażenia samochodu.

Dzięki efektywnemu gospodarowaniu energią elektryczną, iOn zapewnia satysfakcjonujący zasięg 150 kilometrów w standardowym europejskim cyklu pomiarowym. Pełne naładowanie jego litowo-jonowych akumulatorów zajmuje 6 godzin, a ładowanie do 80% ich pojemności przy użyciu specjalnego terminalu szybkiego ładowania trwa jedynie 30 minut.

Zaprojektowany dla użytkowników flotowych oraz klientów indywidualnych, iOn będzie oferowany już pod koniec tego roku za miesięczną opłatą poniżej 500 euro, obejmującą również liczne usługi serwisowe i assistance.

Peugeot iOn to samochód w 100 % elektryczny i w 100 % funkcjonalny. Jest on jedną z odpowiedzi firmy Peugeot na wyzwania, jakim będzie musiał sprostać współczesny transport miejski. Odpowiedź z pewnością nie jest chybiona, o czym świadczy 15 listów intencyjnych podpisanych do tej pory z operatorami komunikacyjnymi, specjalistami w dziedzinie ochrony środowiska i firmami użyczającymi samochody do wspólnej eksploatacji w kilku krajach Europy.


data ostatniej modyfikacji: 2010-08-25 15:51:09
Komentarze
Polityka Prywatności