Rzecz dzieje się w Stanach. Policjant zatrzymuje samochód na autostradzie, a w samochodzie siedzą trzy zakonnice.
Policjant mówi do prowadzącej:
- Jechała siostra za wolno.
Zakonnica:
- Przecież minimalna prędkość jest 22 mph.
- To jest autostrada i minimalna prędkość to 65 mph, a 22 to numer drogi.
Policjant patrzy jeszcze na tylne siedzenie, gdzie dwie pozostałe zakonnice cale blade telepią się ze strachu jak głupie i pyta:
- A im co się stało?
- Bo widzi pan, panie władzo... właśnie zjechałyśmy z drogi nr 125.
Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Marki samochodowe

marka

Land Rover przyszłości debiutuje na rynku amerykańskim

marka: Land Rover

Land Rover otworzył kolejny rozdział w swojej historii prezentując we Frankfurcie koncepcyjne modele DC100 i DC100 Sport.

Kolejna prezentacja nowych modeli koncepcyjnych odbyła się podczas Los Angeles Auto Show. To idealna okazja do rozważenia możliwości wprowadzenia Defendera na amerykański rynek motoryzacyjny. 

Land Rover DC100 i DC100 Sport to modele, dzięki którym marka bada kierunki rozwoju i stylu projektowania swojej ikony, jaką jest Defender. DC100 pokazuje wszechstronność i szerokie możliwości Defendera, natomiast DC100 Sport jest wyrazem wolności i idealnym samochodem, który nadaje się do aktywnego wypoczynku. Prezentacja konceptów 16 listopada 2011 podczas Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles, podobnie jak na Dubai International Motor Show, ma na celu pokazanie potencjału rozwoju Defendera przyszłości.

„Dzięki amerykańskiemu debiutowi koncepcyjnych modeli na Los Angeles Auto Show, Land Rover ma okazję poznać możliwości przeprowadzenia wielkiego powrotu Defendera do USA. Chcemy zbadać opinie na temat samochodu, który będzie odpowiadał potrzebom przyszłych pokoleń” – mówi Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Polska.

Modele prezentowane na targach posiadają zoptymalizowane off-roadowe, 20-calowe felgi aluminiowe z oponami terenowymi Cooper. Co więcej, Land Rovery Defender nowej generacji posiadają system wyboru jazdy terenowej Terrain Response, który umożliwia optymalne dostosowanie trybu pracy samochodu do zaistniałych warunków, bez wcześniejszej interwencji kierowcy. Wybór tego trybu opiera się na danych pobranych z czujników rozmieszczonych w kilku miejscach samochodu. Natomiast innowacyjny Terrain-i System tworzy inteligentne mapy topograficzne, które wyświetlane są z przodu kierowcy w 3D, podobnie jak ma to miejsce w samolotach myśliwskich. Dodatkowo Terrain-i automatycznie identyfikuje potencjalne zagrożenia na drodze i sugeruje alternatywne trasy. W środowisku miejskim system ten z dużą dokładnością lokalizuje pieszych.

Kolejne innowacje w koncepcyjnych modelach zostały ukierunkowane na konkretne warunki jezdne. Nowy system pomocy Wade Aid mierzy głębokość przeszkody wodnej za pomocą sonarów zamontowanych w zderzakach i lusterkach. Pozwala na optymalizację ustawień samochodu przy przekraczaniu przeszkód wodnych, dzięki zamknięciu otworów, zwiększeniu prześwitu między podwoziem a podłożem, dodatkowo wybieraniu niskiego biegu i doradzeniu bezpiecznej prędkości.

Zrównoważony rozwój zawsze był znakiem rozpoznawczym marki Land Rover, dlatego idea ta przyświeca także twórcom koncepcyjnych modeli. Jednym z nowatorskich pomysłów jest inteligentny Twin-Solenoid Stop/Start System, który współpracuje z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów oraz Driveline Disconnect, który załącza napęd na obie osie tylko w sytuacji, która tego wymaga. Ten system, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, bardziej fizycznie niż elektronicznie odłącza napęd na tylną oś w celu redukcji tarcia, a w konsekwencji zmniejsza zużycia paliwa.


data ostatniej modyfikacji: 2011-11-22 09:51:58
Komentarze
Oznacza zakaz ruchu na drodze pojazdów, kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy; znak może być ustawiony na jezdni.
Informuje o pobliskim telefonie przeznaczonym do użytku publicznego.
Informuje o wskazanym na znaku obiekcie znajdującym się przy drodze. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.
Oznacza zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę przez kierującego tramwajem jadącym torem, przy którym jest on umieszczony. Zakaz wyrażony znakiem BT-1 obowiązuje od miejsca umieszczenia znaku do najbliższego skrzyżowania (rozwidlenia) torów lub miejsca ustawienia znaku BT-2 „koniec ograniczenia prędkości".
Polityka Prywatności