Dwóch facetów po długiej nocy spędzonej w barze nad ranem wsiada do samochodu. Po kilku minutach w okno pasażera stuka stary mężczyzna.
- Zobacz, w oknie jest duch! - krzyczy pasażer.
Kierowca dodaje gazu, ale twarz nie znika. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Czego chcesz?
- Macie może papierosy? - pyta stary mężczyzna.
Pasażer rzuca przez okno paczkę i krzyczy do kierowcy zamykając ze strachem okno:
- Przyspiesz!
Kilka minut później uspokojeni zaczynają śmiać się i żartować z poprzedniego strachu. Nagle w oknie znów pojawia się ta sama twarz.
- To znowu on! - krzyczy pasażer. Otwiera okno i drżąc ze strachu pyta:
- Tak?
- Macie ognia? - dopytuje się stary mężczyzna.
Pasażer wyrzuca zapalniczkę przez okno i krzyczy:
- Przyspiesz jeszcze!
Kierowca wciska gaz do podłogi, straszliwa twarz znika z okna. Pasażer z kierowcą powoli dochodzą do siebie po spotkaniu z duchem, kiedy w oknie znowu pojawia się postać tego samego starego mężczyzny. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Co znowu?
- Może pomóc wam wyjechać z tego błota?
Byłem pewien,że ten stary człowiek nie dotrze na drugą stronę ulicy kiedy go stuknąłem.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Marki samochodowe

marka

Land Rover przyszłości debiutuje na rynku amerykańskim

marka: Land Rover

Land Rover otworzył kolejny rozdział w swojej historii prezentując we Frankfurcie koncepcyjne modele DC100 i DC100 Sport.

Kolejna prezentacja nowych modeli koncepcyjnych odbyła się podczas Los Angeles Auto Show. To idealna okazja do rozważenia możliwości wprowadzenia Defendera na amerykański rynek motoryzacyjny. 

Land Rover DC100 i DC100 Sport to modele, dzięki którym marka bada kierunki rozwoju i stylu projektowania swojej ikony, jaką jest Defender. DC100 pokazuje wszechstronność i szerokie możliwości Defendera, natomiast DC100 Sport jest wyrazem wolności i idealnym samochodem, który nadaje się do aktywnego wypoczynku. Prezentacja konceptów 16 listopada 2011 podczas Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles, podobnie jak na Dubai International Motor Show, ma na celu pokazanie potencjału rozwoju Defendera przyszłości.

„Dzięki amerykańskiemu debiutowi koncepcyjnych modeli na Los Angeles Auto Show, Land Rover ma okazję poznać możliwości przeprowadzenia wielkiego powrotu Defendera do USA. Chcemy zbadać opinie na temat samochodu, który będzie odpowiadał potrzebom przyszłych pokoleń” – mówi Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Polska.

Modele prezentowane na targach posiadają zoptymalizowane off-roadowe, 20-calowe felgi aluminiowe z oponami terenowymi Cooper. Co więcej, Land Rovery Defender nowej generacji posiadają system wyboru jazdy terenowej Terrain Response, który umożliwia optymalne dostosowanie trybu pracy samochodu do zaistniałych warunków, bez wcześniejszej interwencji kierowcy. Wybór tego trybu opiera się na danych pobranych z czujników rozmieszczonych w kilku miejscach samochodu. Natomiast innowacyjny Terrain-i System tworzy inteligentne mapy topograficzne, które wyświetlane są z przodu kierowcy w 3D, podobnie jak ma to miejsce w samolotach myśliwskich. Dodatkowo Terrain-i automatycznie identyfikuje potencjalne zagrożenia na drodze i sugeruje alternatywne trasy. W środowisku miejskim system ten z dużą dokładnością lokalizuje pieszych.

Kolejne innowacje w koncepcyjnych modelach zostały ukierunkowane na konkretne warunki jezdne. Nowy system pomocy Wade Aid mierzy głębokość przeszkody wodnej za pomocą sonarów zamontowanych w zderzakach i lusterkach. Pozwala na optymalizację ustawień samochodu przy przekraczaniu przeszkód wodnych, dzięki zamknięciu otworów, zwiększeniu prześwitu między podwoziem a podłożem, dodatkowo wybieraniu niskiego biegu i doradzeniu bezpiecznej prędkości.

Zrównoważony rozwój zawsze był znakiem rozpoznawczym marki Land Rover, dlatego idea ta przyświeca także twórcom koncepcyjnych modeli. Jednym z nowatorskich pomysłów jest inteligentny Twin-Solenoid Stop/Start System, który współpracuje z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów oraz Driveline Disconnect, który załącza napęd na obie osie tylko w sytuacji, która tego wymaga. Ten system, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, bardziej fizycznie niż elektronicznie odłącza napęd na tylną oś w celu redukcji tarcia, a w konsekwencji zmniejsza zużycia paliwa.


data ostatniej modyfikacji: 2011-11-22 09:51:58
Komentarze
Informuje o możliwości przechodzenia pieszych pod jezdnią lub nad jezdnią w sposób wskazany na znaku.
Wskazuje zjazd na sąsiednią jezdnię w związku z tymczasową organizacją ruchu.
Informuje, że ruch przez granicę jest zamknięty.
Znak AT-5 „ruch kolizyjny" ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z sygnalizacją.
Polityka Prywatności