Do właściciela stacji benzynowej przychodzi jakiś gość.
- Czy Pan potrzebuje ludzi do pracy?
- Nie, mam komplet, nawet o dwie osoby za dużo.
- Poważnie?
- Przykro mi, ale naprawdę mówię poważnie.
- No to, do cholery, niech mnie ktoś wreszcie obsłuży!
Dlaczego trabant nie rusza na zielonym świetle?
1. Zatrzymał go pęd powietrza wiatraka chłodnicy samochodu stojącego za nim.
2. Najechał na gumę do żucia.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Alfa Giulietta najlepszym kompaktowym samochodem 2012 roku

marka: Alfa Romeo

Kolejne wyróżnienie dla Alfy Giulietta! Rekordowy wzrost sprzedaży w Polsce zbiegł się z prestiżową nagrodą przyznawaną przez Czytelników magazynu „Auto Motor i Sport", którzy drugi rok z rzędu uznali przebój Koncernu Fiat - Chrysler za najlepszy samochód w klasie kompakt: Złoty medal i tytuł „Best Cars 2012" zdobyła Giulietta.

Redakcja magazynu „Auto Motor i Sport" ogłosiła wyniki plebiscytu „Best Cars 2012". W tym prestiżowym plebiscycie w tym roku wzięli udział czytelnicy z 14 krajów europejskich, którzy w sumie oddali 175 070 głosów. W 10 kategoriach do konkursu stanęło 311 samochodów, a Czytelnicy z Polski oddali ponad 4200 głosów.

W klasie kompaktów tytuł „Najlepszego Samochodu Roku" Czytelnicy polskiego wydania magazynu przyznali Alfie Romeo Giulietta. To piękne włoskie auto o sportowym charakterze drugi rok z rzędu nie dało szans rywalom w swojej kategorii.

Kategoria C: samochody kompaktowe
1. Alfa Romeo Giulietta - 16,1%
2. Ford Focus - 10,9%
3. BMW serii 1 - 8,8%

Co ważne Alfa Romeo została uznana za "miss" motoryzacji - zdaniem niemal 50 proc. osób głosujących w plebiscycie, samochody legendarnej marki z Mediolanu mają najbardziej stylowy wygląd. Auta ze scudetto na masce zostały uznane za znacznie piękniejsze, niż propozycje Jaguara i Audi, które zajęły lokaty za Alfą kolejno na drugim i trzecim miejscu.

Alfa Romeo znalazła się także na podium jako jedna z trzech marek najbardziej lubianych przez polskich kierowców.

Taka opinia Czytelników magazynu „Auto Motor i Sport" i fanów motoryzacji potwierdza sukces rynkowy Giulietty. W roku 2011 zarejestrowano około 80 tys. sztuk kompaktowej Alfy w Europie, z czego 45% (ok. 35 tys.) w samych tylko Włoszech. Najwyższą liczbę rejestracji na rynkach zagranicznych Alfa Giulietta osiągnęła we Francji (ponad 9200 szt.), Wielkiej Brytanii (ponad 7000 szt.) oraz w Niemczech (ponad 6300 szt.).

W Polsce „Alfiści" zakupili 927 szt. tego modelu, a marka Alfa Romeo odnotowała wzrost sprzedaży o 38%. Od czasu premiery Giulietty, napływające z całego świata zamówienia opiewają już na niemal 140 tyś. sztuk tego samochodu. Preferowane są droższe, bogato wyposażone wersje modelowe:

Alfa Romeo Giulietta bezsprzecznie podbiła serca polskich kierowców czego najlepszym dowodem jest rekordowy niemal 40% wzrost sprzedaży i kolejna już nagroda na jej koncie - tym razem przyznana przez Czytelników magazynu „Auto Motor i Sport" w dodatku drugi rok z kolei. Giulietta to przełomowy model w historii Alfy. Cieszy nas fakt, że niemal 98% użytkowników wyraża zadowolenie z zakupu i eksploatacji i niemal wszyscy (90%) skłonni są polecić zakup Giulietty innym - to 15% powyżej statystycznej średniej dla nowych modeli wkrótce po wprowadzeniu ich na rynek. Kierowcy w rozmowach wśród najbardziej satysfakcjonujących cech Giulietty wymieniają wspaniałe prowadzenie, system DNA który pozwala na zmianę nastawów auta, niskie zużycie paliwa dla silników o mocy 170 KM. Jesteśmy dumni z tego, że zadowolenie Alfistów rośnie wraz z przejechanymi kilometrami." - powiedział Leszek Sukiennik, Dyrektor Marki Alfa Romeo na rynku polskim.

Alfa Romeo Giulietta to nie tylko piękny ale praktyczny, przestronny i bezpieczny samochód. Pod maską Giulietty pracują znakomite silniki benzynowe z technologią MultiAir i wysokoprężne jednostki MultiJet drugiej generacji. Subtelne kształty kryją także ustawną przestrzeń bagażową - regularny kształt przy szerokości pomiędzy wnękami kół 1023 mm skutkuje maksymalną pojemnością ładunkową 350 litrów. W każdej wersji tego auta o bezpieczeństwo pasażerów dbają seryjnie montowane systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego.Na liście strażników są m.in.:

- układ Alfa DNA wraz z samoblokującym elektronicznym mechanizmem różnicowym Q2 (powoduje transfer momentu obrotowego na koło zewnętrzne podczas pokonywania zakrętów, by uniknąć podsterowności i zwiększyć trakcję dla poprawy kierowalności)

- system PreFill (zapewniający przyspieszenie działania układu hamulcowego w sytuacjach awaryjnych)

- silniki serii MultiAir, w których zastąpiono klasyczny wałek rozrządu układem elektrohydraulicznym, dzięki czemu uzyskano najbardziej płynną zmianę faz rozrządu.

- oraz system aktywnych zagłówków anti-whiplash, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami wstępnymi (dla foteli przednich), sześć poduszek powietrznych w standardzie wyposażenia, system stabilizacji toru jazdy VDC (ESP).

Tego rodzaju wyposażenie zapewnia udowodniony przez niezależnych ekspertów rekordowy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Przypominamy, że Alfa Giulietta została uznana za najbezpieczniejszy samochód kompaktowy hatchback w historii testów EuroNCAP.

Źródło: alfaromeo.pl


data ostatniej modyfikacji: 2012-03-06 09:15:05
Komentarze
Polityka Prywatności