- Jak podwoić wartość malucha?
- Zatankować go do pełna.
Nadziany gościu przychodzi do salonu z samochodami i mówi:
-Dzieńdoberek(panie Gierek)!! Chcę kupić luksusowy samochód, ale taki, żeby mało palił.
-Służę uprzejmię.
Podchodą do pierwszego:
-Ile pali to cudo?
-12 litrów na 100 km!
-UU...
Podchodzą do drugiego:
-Ile pali??
-9 litrów na 100 km!
Podchodzą do trzeciego, a w nim gostek pucuje tapicerkę:
-A ten, ile pali??
-Trzy paczki dziennie!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Marki samochodowe

marka

Land Rover świętuje produkcję 300 000 egzemplarza modelu Freelander 2

Strona www:
www.landrover.pl
marka: Land Rover

Początek maja to ważna data w historii firmy Land Rover. Produkcja samochodu Land Rover Freelander 2 w fabryce Halewood Operations rozpoczęła się w październiku 2006 roku, a w maju 2012 roku z linii produkcyjnej zjechał 300 000 egzemplarz.

Jubileuszowy model, w kolorze Barolo Black i wyposażony w silnik diesla 2,2 l przeznaczony jest dla klienta z Brazylii. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków dla marki Land Rover, na którym firma jest liderem wśród marek oferujących samochody typu SUV.

300-tysięczny egzemplarz modelu Land Rover Freelander 2 to ważny kamień milowy w historii produkcji samochodów marki Land Rover. Popularność tego modelu wciąż rośnie, o czym świadczy największa sprzedaż w 2011 roku na poziomie 52 000 sztuk na całym świecie” – powiedział Richard Else, Dyrektor Halewood Operations.

Land Rover Freelander 2 jest dostępny z odświeżonym silnikiem diesela 2,2 l w dwóch wariantach mocy – SD4 190KM oraz TD4 150KM. Wersja z napędem na jedną oś – eD4 to poszerzenie oferty skierowanej dla klientów poszukujących samochodu oferującego mniejszą emisję CO2 (158g/km) oraz spalanie na poziome jedynie 6 l/km.

Cena samochodu w Polsce zaczyna się już od 156 800 zł brutto.

Informacje dodatkowe:

Land Rover to brytyjski producent samochodów terenowych przeznaczonych zarówno na rynek cywilny, jak i wojskowy. Pierwsze Land Rovery powstały w roku 1948. Początkowo były wytwarzane przez firmę Rover, a od roku 1975 Land Rover stał się niezależną marką. W 1994 roku markę Land Rover przejął koncern BMW, który w roku 2000 sprzedał go do koncernu Ford Motor Company. W 2008 roku Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Obecnie siedziba firmy mieści się w Gaydon, w Wielkiej Brytanii.


data ostatniej modyfikacji: 2012-05-10 10:12:16
Komentarze
Oznacza wjazd do miejscowości stanowiącej obszar zabudowany.
Znak D-51 „automatyczna kontrola prędkości" stosuje się w celu poinformowania kierujących pojazdami o lokalizacji urządzeń rejestrujących działających samoczynnie, kontrolujących i rejestrujących prędkość ruchu pojazdów.
Znak D-39a „opłaty drogowe" informuje o opłatach drogowych wnoszonych za przejazd po drogach publicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Ostrzega o mogącym występować na drodze oszronieniu jezdni lub gołoledzi
Polityka Prywatności