Na egzaminie na prawo jazdy egzaminator pyta podstępnie:
- Co pani zrobi, jeżeli po przejechaniu pięciu kilometrów stwierdzi pani, że zapomniała pani kluczyków?
- Zjadę na pobocze, włączę światła awaryjne, wysiądę z samochodu i sprawdzę, co za matoł pchał mnie taki kawał drogi.
Policjant zatrzymuje kierowcę:
- Poproszę dokumenty!
- Nie mam- odpowiada kierowca.
- On tak zawsze po pijanemu mówi żona
- A nie mówiłam że kradzionym wozem daleko nie zajedziemy?

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Land Rover Discovery 4 ponownie najlepszy

marka: Land Rover

Już po raz trzeci z rzędu Land Rover Discovery 4 został uznany za najlepszy samochód do holowania przyczep w kategorii do 1900 kg w konkursie „Towcar Awards”. Program testowy samochodów holujących w 2012 roku organizowany był przez brytyjskie magazyny „Practical Caravan”, „What’ Car?” oraz The Camping and Caravanning Club.

Land Rover Discovery 4 był faworytem plebiscytu po wcześniejszej dwukrotnej wygranej. W tym roku samochód ponownie okazał się bezkonkurencyjny dzięki wprowadzeniu do najnowszego modelu ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów, która jeszcze bardziej poprawiła płynność jazdy. Dodatkowe usprawnienia w jednostce napędowej spowodowały, że Land Rover Discovery 4 jest bardziej ekonomiczny i wydajniejszy.

Land Rover Discovery 4 jest wszechstronny i sprawdza się zarówno jako luksusowa limuzyna o możliwościach off-roadowych, jak również doskonały samochód rodzinny i holujący. Jego walory doceniają nasi klienci oraz uznane instytucje specjalizujące się w testach wytrzymałościowych pojazdów.

Wygrana trzeci rok z rzędu dla najlepszego samochodu holującego motywuje naszych inżynierów do jeszcze bardziej wysilonej pracy nad stałym usprawnianiem pracy modelu Discovery” – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Na ocenę w konkursie „Towcar Awards” mają wpływ wyniki licznych testów symulujących rzeczywiste użytkowanie. W samochodach obciążonych do 85% swojej ładowności sprawdzane jest ich przyspieszenie, stabilność przy wysokich prędkościach, hamowanie, awaryjne zmiany pasa ruchu, ruszanie pod górę oraz testy funkcjonalności.

Ta ostatnia ocena dotyczy wyposażenia pojazdu w rozwiązania usprawniające pakowanie bagażu, łącza elektryczne do przyczepy, sprawdza sposób montowania koła zapasowego, a przede wszystkim analizuje technologie usprawniające holowanie.

Najnowszy model Land Rovera Discovery 4 wyposażony został kilka nowych rozwiązań usprawniających holowanie, m.in. w funkcję Trainer Stability Assist, która stabilizuje tor jazdy przyczepy oraz automatycznie ją wykrywa. Po przekroczeniu 60 km/h mechanizm zaczyna monitorować zachowanie przyczepy.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek oscylacji system wykorzystuje selektywne hamowanie odpowiednich kół, aby pomóc rozwiązać każdy potencjalny problem. Ponadto system Towing Assist połączony jest z Surround Camera System, który analizuje trajektorię cofania zarówno samochodu, jak i przyczepy.


data ostatniej modyfikacji: 2012-06-15 11:48:57
Komentarze
Polityka Prywatności