Rzecz dzieje się w Stanach. Policjant zatrzymuje samochód na autostradzie, a w samochodzie siedzą trzy zakonnice.
Policjant mówi do prowadzącej:
- Jechała siostra za wolno.
Zakonnica:
- Przecież minimalna prędkość jest 22 mph.
- To jest autostrada i minimalna prędkość to 65 mph, a 22 to numer drogi.
Policjant patrzy jeszcze na tylne siedzenie, gdzie dwie pozostałe zakonnice cale blade telepią się ze strachu jak głupie i pyta:
- A im co się stało?
- Bo widzi pan, panie władzo... właśnie zjechałyśmy z drogi nr 125.
Dlaczego trabant nie rusza na zielonym świetle?
1. Zatrzymał go pęd powietrza wiatraka chłodnicy samochodu stojącego za nim.
2. Najechał na gumę do żucia.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Alfa Romeo Giulietta Sprint

marka: Alfa Romeo

Światowa premiera nowej Giulietty Sprint w hołdzie dla kultowej Alfy Giulietta Sprint z 1954 roku, protoplaście całej klasy samochodów oraz jednemu z głównych symboli włoskiego stylu. Sportowy styl, wykończenia wnętrza w kolorze karbonu, błyszczące antracytowe detale nadwozia oraz nowy turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 MultiAir o mocy 150 KM - to cechy charakterystyczne nowej Giulietty Sprint.

Alfa Romeo wraca na Salon w Paryżu z wywierającym wrażenie stoiskiem, które odkrywa najbardziej sportową "duszę" marki, prezentując wyśnione i wymarzone spidery, wysokiej klasy wersje i drogocenne zabytkowe egzemplarze, które wzajemnie uzupełniają się, wyraźnie podkreślając niepowtarzalność marki na tle światowej motoryzacji.

Od ponad stu lat Alfy Romeo są przeznaczone dla tych, którzy oczekują od samochodu, że nie będzie on tylko przydatnym środkiem transportu, ale przekroczy te granice, zapewniając najprawdziwsze emocje. To właśnie dlatego przestrzeń wystawowa w Paryżu biegnie jak kręta droga, idealne miejsce do przeżywania takich wrażeń, jakie tylko samochody Alfa Romeo potrafią zapewnić, dzięki swojej zwinności, mocy i bezpieczeństwu.

Jako potwierdzenie nierozerwalnej więzi łączącej samochody przeszłości z tymi produkowanymi aktualnie, na stoisku pokazana jest debiutująca na światowym rynku nowa Giulietta Sprint oraz drogocenna Giulietta Sprint z 1954 roku: to idealne "przekazanie pałeczki" pomiędzy dynamicznymi i mocnymi samochodami.

Nowa Giulietta Sprint charakteryzuje się unikatowymi detalami, które podkreślają jej sportowy wygląd: od powiększonych rur wydechowych do nowych felg Sprint 17" z 5 otworami, od sportowego zderzaka tylnego do wykończeń w kolorze karbonu (wewnątrz) i błyszczącego antracytu (nadwozie) i do nowych foteli z tkaniny lub z materiału Alcantara z czerwonymi przeszyciami i logo Sprint na zagłówku. Poza tym, w nowej wersji debiutuje turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 MultiAir o mocy 150 KM, dzięki któremu samochód osiąga maksymalną prędkość 211 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,2 sekundy, a wszystko to przy małym zużyciu paliwa i niskiej emisji spalin: w cyklu mieszanym, odpowiednio 5,6 l/100 km i 129 g/km CO2.
Wystawiana w Paryżu Giulietta Sprint ma karoserię w kolorze czerwonym Alfa oraz doskonały silnik turbodiesel 2.0 JTDm o mocy 150 KM.

Światła reflektorów skierowane są również na mającą światową premierę nową Alfę MiTo Junior, mały i mocny samochód pozwalający wejść do świata Alfy Romeo, w którym przebojowość, dynamizm i zabawa stają się dostępne również dla młodszej Klienteli. Są to te same cechy, dzięki którym wyjątkowa stała się "piccola" GT 1300 Junior z 1966 roku, prawdziwe sportowe auto o zaletach modeli o większej mocy i pojemności. To właśnie ten samochód był inspiracją dla nowej MiTo Junior, która w Paryżu pokazana jest w wersji z silnikiem turbodiesel 1.3 JTDm o mocy 85 KM i w ciemnoszarym kolorze. Należący do drugiej generacji silników Multijet, 1.3 JTDm emituje zaledwie 90 g/km emisji CO2 w cyklu mieszanym.

Kolejną "gwiazdą" jest przedpremierowa Alfa Romeo 4C Spider w ekskluzywnym białym, trójwarstwowym, błyszczącym kolorze lakieru wyeksponowanym w eleganckim kontraście z czarną podłogą stoiska. Kabriolet będący ewolucją wielokrotnie nagradzanego coupé to poszukiwania stylistyczne ukierunkowane na wybór rozwiązań do wdrożenia w produkcji seryjnej, której uruchomienie zaplanowano na początek 2015 roku.

W jej towarzystwie pokazana jest również Alfa Romeo 4C w wersji coupé, z trójwarstwowym czerwonym lakierem Competizione, nowoczesna ikona marki, wyrażająca esencję sportowego ducha, połączoną z zapierającym dech stylem i doskonałymi osiągami.
Na Salonie w Paryżu publiczność będzie mogła z bliska podziwiać najmocniejsze wersje "Quadrifoglio Verde" modeli Giulietta i MiTo, które zapewniają niezmienny styl, mocne i kompaktowe silniki, odpowiedni stosunek masy do mocy oraz nowinki techniczne "Made in Alfa Romeo", mające zapewnić przyjemność jazdy. Poza tym, te dwa samochody to hołd dla historii "Quadrifoglio Verde", symbolu, który od 1923 roku wyróżnia najbardziej sportowe samochody marki Alfa Romeo, nie tylko te startujące na torach wyścigowych na całym świecie, ale również specjalne wersje produkcyjne.

Odzwierciedlenie czystej formy DNA Alfy Romeo - Giulietta Quadrifoglio Verde wyróżnia się zdecydowanym wyglądem i mocnym charakterem oraz ekskluzywnym silnikiem, przejętym z supersamochodu Alfy Romeo 4C: nowy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1750 z wtryskiem bezpośrednim i skrzynią korbową z aluminium o mocy 240 KM połączony jest z innowacyjną sześciostopniową skrzynia biegów z podwójnym suchym sprzęgłem "Alfa TCT" najnowszej generacji.

Ten sam mocny charakter charakteryzuje MiTo Quadrifoglio Verde - najbardziej dynamiczną wersję tego kompaktowego samochodu. Wyposażona jest ona w najnowszy turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 Multiair, który współpracując z 6‑stopniową skrzynią biegów z podwójnym suchym sprzęgłem Alfa TCT nowej generacji, rozwija moc 170 KM przy 5500 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 2500 obr./min. (w trybie Sport wartość ta rośnie do 250 Nm przy 2500 obr./min.). Mocną stroną tego silnika jest niespotykany stosunek masy pojazdu do rozwijanej mocy (6,7 Kg/KM), który od zawsze był kluczem do sukcesu samochodów Alfa Romeo oraz moc (124 KM/litra) plasująca auto u szczytu swego segmentu.

Na stoisku w Paryżu zaprezentowana zostanie również ekskluzywna wersja "Quadrifoglio Verde Launch Edition" w kolorze szarego, matowego magnezu i wyprodukowana tylko w 999 numerowanych egzemplarzach oraz MiTo Quadrifoglio Verde w kolorze czerwonym Rosso Alfa z nowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.4 Multiair o mocy 170 KM, montowanym w połączeniu z innowacyjną sześciostopniową skrzynia biegów z podwójnym suchym sprzęgłem "Alfa TCT" najnowszej generacji.

Wreszcie, dzięki znajdującemu się na stoisku LED-owemu ekranowi, odwiedzający będą mogli przeżyć niesamowite "drive experience", jak również, dzięki rozdawanym materiałom informacyjnym, zapoznać się z produktami FGA Capital - spółki finansowej wyspecjalizowanej w branży motoryzacyjnej. Spółka działa na głównych rynkach europejskich - we Francji za pośrednictwem FC France i FL Auto - i przyświeca jej jeden cel: wspieranie sprzedaży samochodów wszystkich marek Fiat Chrysler Automobiles za pośrednictwem innowacyjnych produktów finansowych wraz z usługami o wysokiej wartości dodanej przeznaczonymi dla sieci dealerów, Klientów prywatnych i firm.


data ostatniej modyfikacji: 2014-10-03 07:39:22
Komentarze
Polityka Prywatności