Dwóch facetów po długiej nocy spędzonej w barze nad ranem wsiada do samochodu. Po kilku minutach w okno pasażera stuka stary mężczyzna.
- Zobacz, w oknie jest duch! - krzyczy pasażer.
Kierowca dodaje gazu, ale twarz nie znika. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Czego chcesz?
- Macie może papierosy? - pyta stary mężczyzna.
Pasażer rzuca przez okno paczkę i krzyczy do kierowcy zamykając ze strachem okno:
- Przyspiesz!
Kilka minut później uspokojeni zaczynają śmiać się i żartować z poprzedniego strachu. Nagle w oknie znów pojawia się ta sama twarz.
- To znowu on! - krzyczy pasażer. Otwiera okno i drżąc ze strachu pyta:
- Tak?
- Macie ognia? - dopytuje się stary mężczyzna.
Pasażer wyrzuca zapalniczkę przez okno i krzyczy:
- Przyspiesz jeszcze!
Kierowca wciska gaz do podłogi, straszliwa twarz znika z okna. Pasażer z kierowcą powoli dochodzą do siebie po spotkaniu z duchem, kiedy w oknie znowu pojawia się postać tego samego starego mężczyzny. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Co znowu?
- Może pomóc wam wyjechać z tego błota?
Ulicą idzie sobie chłopczyk, nagle podjeżdża do niego samochod i facet ze środka mówi:
- Choć wsiadaj do samochodu, dam ci 10zł i lizaka.
Chłopiec nie reaguje, tylko przyśpieszył kroku.
- No choć wsiądź do samochodu, dam ci 20zł, cole i lizaka.
Chłopak dalej nic, tylko znów przyśpieszył kroku... Facet w samochodzie nie daje za wygrana:
- Moja ostatnia propozycja - wsiadź ze mna do samochodu a dam ci 50zł, cole i karton chupa-chupsów.
Chłopak się zatrzymał i mówi:
- Odczep się tato. Kupiłes matiza to teraz sam nim jeździj.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Marki samochodowe

marka

Alfa Romeo 4C: „Najlepszy Europejski Samochód Sportowy 2015 Roku”

marka: Alfa Romeo

Prestiżowa kolekcja tytułów dla Alfy Romeo 4C została wzbogacona o nowe, międzynarodowe wyróżnienie: „Samochód Europa 2015 - Samochód Sportowy", które zostało jej przyznane przez UIGA, Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych, obchodzące w tym roku sześćdziesiąt lat istnienia.

Ceremonia wręczenia nagród 29. edycji odbyła się 23 października b.r. na torze wyścigowym Monza, gdzie większością głosów dziennikarzy, Alfa Romeo 4C została okrzyknięta "Najlepszym Europejskim Samochodem 2015" w kategorii samochodów sportowych, wyprzedzając w rankingu Lamborghini Huracan, Jaguara F-Type Coupé, Ferrari California T oraz Porsche 911 Targa.

Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowana w zakładzie Maserati w Modenie, Alfa Romeo 4C jest nowoczesną ikoną marki, stanowiąc kwintesencję sportowego ducha, ukrytego w samym sercu "DNA Alfa Romeo": to osiągi i doskonałość techniczna ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy w połączeniu z zapierającym dech w piersiach stylem.

Dzięki odważnemu projektowi, wykorzystaniu ultra lekkich materiałów oraz niesamowitemu poziomowi technologii zastosowanemu w silniku, Alfa Romeo 4C to kwintesencja bezprecedensowej efektywności i osiągów: 240 KM w niecałych 900 kg, czyli stosunek masy do mocy poniżej 4 kg/KM.

W ciągu minionych dwóch lat ten supersamochód Alfa Romeo zdobył wiele innych prestiżowych nagród, otrzymując m.in.: tytuł "Najlepszego Sportowego Samochodu" w hiszpańskim programie telewizyjnym MQC, został wybrany "Samochodem Roku 2013" przez brytyjski magazyn FHM, otrzymał nagrodę "Coup de cœur 2013" od francuskiego magazynu samochodowego, "Auto Trophy 2013" przyznaną przez Czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung oraz tytuł "The most beautiful car of the year 2013" we Francji, podczas XXIX Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego.

I dalej: "Best Cars 2014" od niemieckiego magazynu "Auto, Motor und Sport", "Le auto che preferisco 2014"' w kategorii samochodów sportowych wybieranych przez Czytelników włoskiego miesięcznika "Quattroruote", "Auto Lider 2013", w kategorii "Samochody sportowe i coupé", przyznany przez Czytelników polskiego tygodnika "Motor" i miesięcznika "Auto Moto". Również w Polsce, dziennikarze magazynu "Top Gear" przyznali mu tytuł "Samochód Roku" w kategorii "Coupé Roku".

Dopełnieniem tej nadzwyczajnej kolekcji tytułów Alfy Romeo 4C są nagrody "Najlepszego Sportowego Samochodu 2014 Roku", według Czytelników portugalskiego magazynu "Autohoje" oraz ta prestiżowa nagroda "Najlepszego Europejskiego Samochodu Sportowego 2015 Roku " przyznana przez UIGA.


data ostatniej modyfikacji: 2014-10-29 12:38:40
Komentarze
Polityka Prywatności