Ulicą idzie sobie chłopczyk, nagle podjeżdża do niego samochod i facet ze środka mówi:
- Choć wsiadaj do samochodu, dam ci 10zł i lizaka.
Chłopiec nie reaguje, tylko przyśpieszył kroku.
- No choć wsiądź do samochodu, dam ci 20zł, cole i lizaka.
Chłopak dalej nic, tylko znów przyśpieszył kroku... Facet w samochodzie nie daje za wygrana:
- Moja ostatnia propozycja - wsiadź ze mna do samochodu a dam ci 50zł, cole i karton chupa-chupsów.
Chłopak się zatrzymał i mówi:
- Odczep się tato. Kupiłes matiza to teraz sam nim jeździj.
- Gdzie byłeś tak długo?
- W komisariacie. Zatrzymali mnie, za wolno jechałem.
- Od kiedy to zatrzymują za wolną jazdę?
- Radiowóz mnie dogonił...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia samochodu?

Zakup ubezpieczenia samochodu to bardzo ważna decyzja, ponieważ zapewnia ono ochronę finansową w przypadku wypadku, kradzieży lub innych szkód, które mogą zostać wyrządzone pojazdowi. Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które pomogą w wyborze odpowiedniego planu ubezpieczeniowego.

Zakup ubezpieczenia - na co zwrócić uwagę?

Pierwszą kwestią jest rodzaj ubezpieczenia. Na rynku dostępne są różne typy ubezpieczeń samochodowych, w tym ubezpieczenia OC, AC, NNW, assistance, czy też ubezpieczenia na życie kierowcy. Najważniejszymi z nich są ubezpieczenie OC oraz AC, które są obowiązkowe. Ubezpieczenie OC pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim, a AC chroni nasz pojazd przed szkodami, które ponosimy sami.

Drugim aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wysokość składki. Każde ubezpieczenie wiąże się z kosztami, które należy ponieść co roku. Wysokość składki zależy od wielu czynników, takich jak wiek kierowcy, staż posiadania prawa jazdy, marka i model samochodu, miejsce zamieszkania, a także historii kierowcy. Przed wyborem planu ubezpieczenia warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i znaleźć ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i budżetowi. Jeżeli chcesz obliczyć szacowaną wysokość składki, sprawdź frazę ubezpieczenia samochodu kalkulator.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia samochodu?

Duże znaczenie ma również wysokość sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia określa maksymalną kwotę, jaką ubezpieczyciel wypłaci w przypadku wypadku lub szkody na naszym pojeździe. Warto wybrać sumę, która będzie odpowiadać wartości naszego pojazdu oraz ryzyku, które ponosimy. Zbyt niska suma ubezpieczenia może oznaczać, że zostaniemy zmuszeni do pokrycia części kosztów z własnej kieszeni, natomiast zbyt wysoka może prowadzić do niepotrzebnego ponoszenia kosztów.

Wybierając polisę, należy zwrócić także na ograniczenia i wyłączenia. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować ograniczenia i wyłączenia, które zawiera dany plan ubezpieczenia. Niektóre ubezpieczenia mogą zawierać wyłączenia, które nie pokryją szkód, gdy np. kierowca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ograniczenia mogą obejmować także wartość rzeczy pozostawionych w samochodzie, które nie są objęte ubezpieczeniem.

Zakres ochrony ubezpieczenia to kolejny ważny czynnik, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru planu ubezpieczenia. W zależności od jego rodzaju może on obejmować szereg różnych usług i ochron, takich jak m.in. ubezpieczenie od kradzieży, ubezpieczenia od zdarzeń losowych lub ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych. 


ostatnia zmiana: 2023-02-24
Komentarze
Polityka Prywatności