Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzianym samochodem daleko nie zajedziemy...
Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia samochodu?

Zakup ubezpieczenia samochodu to bardzo ważna decyzja, ponieważ zapewnia ono ochronę finansową w przypadku wypadku, kradzieży lub innych szkód, które mogą zostać wyrządzone pojazdowi. Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które pomogą w wyborze odpowiedniego planu ubezpieczeniowego.

Zakup ubezpieczenia - na co zwrócić uwagę?

Pierwszą kwestią jest rodzaj ubezpieczenia. Na rynku dostępne są różne typy ubezpieczeń samochodowych, w tym ubezpieczenia OC, AC, NNW, assistance, czy też ubezpieczenia na życie kierowcy. Najważniejszymi z nich są ubezpieczenie OC oraz AC, które są obowiązkowe. Ubezpieczenie OC pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim, a AC chroni nasz pojazd przed szkodami, które ponosimy sami.

Drugim aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wysokość składki. Każde ubezpieczenie wiąże się z kosztami, które należy ponieść co roku. Wysokość składki zależy od wielu czynników, takich jak wiek kierowcy, staż posiadania prawa jazdy, marka i model samochodu, miejsce zamieszkania, a także historii kierowcy. Przed wyborem planu ubezpieczenia warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i znaleźć ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i budżetowi. Jeżeli chcesz obliczyć szacowaną wysokość składki, sprawdź frazę ubezpieczenia samochodu kalkulator.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia samochodu?

Duże znaczenie ma również wysokość sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia określa maksymalną kwotę, jaką ubezpieczyciel wypłaci w przypadku wypadku lub szkody na naszym pojeździe. Warto wybrać sumę, która będzie odpowiadać wartości naszego pojazdu oraz ryzyku, które ponosimy. Zbyt niska suma ubezpieczenia może oznaczać, że zostaniemy zmuszeni do pokrycia części kosztów z własnej kieszeni, natomiast zbyt wysoka może prowadzić do niepotrzebnego ponoszenia kosztów.

Wybierając polisę, należy zwrócić także na ograniczenia i wyłączenia. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować ograniczenia i wyłączenia, które zawiera dany plan ubezpieczenia. Niektóre ubezpieczenia mogą zawierać wyłączenia, które nie pokryją szkód, gdy np. kierowca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ograniczenia mogą obejmować także wartość rzeczy pozostawionych w samochodzie, które nie są objęte ubezpieczeniem.

Zakres ochrony ubezpieczenia to kolejny ważny czynnik, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru planu ubezpieczenia. W zależności od jego rodzaju może on obejmować szereg różnych usług i ochron, takich jak m.in. ubezpieczenie od kradzieży, ubezpieczenia od zdarzeń losowych lub ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych. 


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-24 10:48:42
Komentarze
Polityka Prywatności