Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.
Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Artykuły poradnikowe dla kierowcy

Na europejskich drogach w wyniku wypadków ginie rocznie 127 tysięcy osób. Nawet do 80% wypadków może dochodzić podczas dobrych warunków atmosferycznych, które usypiają czujność kierowców i mogą być równie niebezpieczne jak deszcz czy śnieg.
Codziennie w telewizji oglądamy zdjęcia wypadków samochodowych, w których zginęli ludzie. Wielu z nich mogłoby przeżyć, gdyby byli zapięci pasami bezpieczeństwa.
Slalom na płycie poślizgowej, próba hamowania samochodem z dodatkowym obciążeniem 800 kg czy cofanie z wykorzystaniem wyłącznie lusterek bocznych. To tylko niektóre manewry jakie – pod okiem trenerów Szkoły Jazdy Renault – wykonywali kierowcy - wolontariusze, którzy będą obsługiwać flotę samochodów Renault podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Koszykówce.
Najczęściej trafia się to w najmniej korzystnej sytuacji – podczas deszczu, w nocy lub gdy gdzieś się spieszymy. Wówczas „łapiemy gumę” i musimy wymienić koło.
Airbagi, czyli poduszki gazowe dobrze mieć w samochodzie. Lepiej też, aby nigdy nie musiały być użyte.
Właściwy poziom ciśnienia w oponach ma istotny wpływ zarówno na bezpieczeństwo jazdy, jak też na koszty eksploatacji. Poziom ciśnienia należy sprawdzać i ewentualnie korygować regularnie raz na miesiąc, tymczasem – jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Szkoły Jazdy Renault* – wie o tym tylko co drugi kierowca.
Lipiec i sierpień to czas wzmożonego ruchu samochodów na drogach. Od trzech lat wzrasta liczba wypadków i rannych w tym okresie. Tylko w ubiegłym roku podczas wakacji doszło do prawie 9 tys. wypadków, w których śmierć poniosło 911 osób, a aż prawie 12 tys. zostało rannych.
Rosnące ceny paliw skłaniają do oszczędności. Jednocześnie hasła w reklamach namawiają, by używać paliw o najwyższej liczbie oktanowej, gdyż tylko one dadzą silnikowi pełną moc i zapewnią jego ochronę.
Jeden na trzech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć po wypiciu np. 2 litrów piwa, potrzeba nawet do 12 godzin - cytują www.bbc.co.uk eksperci Szkoły Jazdy Renault.
Parkowanie w miastach jest trudną sztuką. Wymaga nie tylko sprytu, ale także inteligencji.
Polskie przepisy, w przeciwieństwie do obowiązujących w wielu krajów europejskich, nie nakazują posiadania apteczki pierwszej pomocy w samochodzie osobowym. Znając naszą mentalność, może dziwić fakt, że całkiem spora grupa kierowców ma jednak w swoich pojazdach apteczki. Chyba dla uspokojenia własnego sumienia.
W Polsce nikt nie prowadzi danych, ile rocznie na naszych drogach ginie ssaków, płazów i ptaków. Z badań organizacji pozarządowych wynika, że najczęściej pod kołami samochodu giną sarny, zające i lisy. A ile kotów lub psów – nikt nie wie. Natomiast najwięcej kolizji odnotowuje się latem i jesienią, w godzinach nocnych i nad ranem.
Brytyjskie taksówki, autobusy i inne pojazdy użyteczności publicznej być może niebawem zostaną wyposażone w urządzenie zapobiegające przekraczaniu dozwolonej prędkości.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności