Polskie drogi
- Co musi się zmienić, żeby polskie drogi spełniały wymogi europejskie?
- Wymogi europejskie.
Facetowi zepsuł się trabant. Łapie stopa i zatrzymuje się gość w BMW:
- Ja pana będę holował ale jak będę za szybko jechał to niech pan włączy lewy kierunkowskaz.
Gość się zgodził. Jadą i jadą, aż tu nagle obydwóch wyprzedza drugie BMW i przez szybę drwi z kierowcy pierwszej beemki, że tak wolno jedzie. Facet wkurzony przyspiesza.
Mija go następne BMW i cała sytuacja się powtarza. Facet już konkretnie wkurzony jedzie, gaz do dechy i dogania tamte BMW. Kierowca trabanta oczywiście zaczął mrugać kierunkowskazem. Całą sytuację widzi dwoch policjantow:
- Józek widzisz to co ja?
- No trzy beemki i trabant będzie je wyprzedzał.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kaski otwarte – z blendą czy bez? Które lepsze? Odpowiadamy

Kaski otwarte bez wątpienia umożliwiają poczucie największej swobody podczas jazdy. Niektórzy nie wyobrażają sobie jazdy bez możliwości odczuwania powiewu świeżego powietrza na twarzy. Zastanawiasz się, czy wybrać kask z blendą przeciwsłoneczną, czy też bez? Sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej!

Kask otwarty czy integralny – który wybrać?

Nie bez powodu stawiamy tutaj takie pytanie. Powszechnie wiadomo, że kaski integralne uchodzą za najbardziej bezpieczne. Są szczególnie polecane początkującym bikerom. Jednolita skorupa sprawia, że są niezwykle trwałe, ale mają jedną wadę – nie można w nich rozmawiać, ani pić.

Kask otwarty czy szczękowy? Taki wybór również może się pojawić. Kaski szczękowe mają możliwość podniesienia szczęki, co ułatwia nie tylko zakładanie i zdejmowanie, ale także spożywanie napojów. Są szczególnie polecane motocyklistom turystycznym.

Skorupa kasków otwartych chroni jedynie czoło i tylną część głowy, dlatego są one polecane dla motocyklistów jeżdżących z mniejszą prędkością. Niemniej jednak zapewniają bardzo szerokie pole widzenia, a za sprawą doskonałej wentylacji i niskiej wagi – bardzo wysoki komfort użytkowania.

Otwarte kaski motocyklowe na choppera, skuter, cafe racera i nie tylko

Kaski otwarte niewątpliwie odznaczają się wieloma zaletami, cenionymi przez motocyklistów. Otwarta konstrukcja sprawia, że są niezwykle lekkie – ich waga najczęściej wynosi ok. 1300 gramów. Do plusów zaliczymy także wygodne zakładanie i zdejmowanie oraz możliwość prowadzenia rozmów i picia napojów bez zdejmowania kasku. Ponadto dużo modeli jest dostępna w naprawdę niskich cenach.  

Nie obejdzie się jednak bez wad. Brak części szczękowej sprawia, że są mniej bezpieczne i słabo chronią twarz. Na pewno nie zapewniają skutecznej ochrony przed hałasem lub przed zimnym wiatrem. Jeśli chłód staje się uciążliwy, warto pomyśleć o założeniu kominiarki.

Zalety kasków otwartych z blendą

Czym właściwie jest blenda przeciwsłoneczna? To nic innego jak dodatkowy wizjer, który można schować skorupę. Zastępuje okulary przeciwsłoneczne, czyli chroni wzrok przed oślepiającymi promieniami słonecznymi. Na pewno jest to bardzo użyteczne rozwiązanie, dlatego warto wybrać kask wyposażony w takie akcesorium.

Mechanizm pozwalający na podnoszenie i opuszczanie blendy najczęściej znajduje się po lewej stronie, na dolnej krawędzi kasku. Dzięki temu nie trzeba odrywać prawej ręki od przedniego hamulca i manetki gazu.

Przymierzając kask wyposażony w blendę przeciwsłoneczną, koniecznie sprawdź, czy po opuszczeniu nie dotyka nosa i czy komfortowo możesz przez nią patrzeć. Warto zaznaczyć, że blenda powinna posiadać podwójny filtr UV. W przeciwnym wypadki nie będzie stanowiła odpowiedniej ochrony wzroku, a nawet może okazać się niebezpieczna.

Jaki kask otwarty kupić – krótka czy długa szyba?

Szyba do kasku otwartego jest istotny elementem, oddziałującym na komfort jazdy. W sklepach znajdziesz modele z krótką oraz długą szybą. Krótka zasłania jedynie oczy motocyklisty, z kolei długa chroni całą twarz.

Deszcz, wiatr i owady mogą uprzykrzać podróż. Jeśli nie masz kasku wyposażonego w szybę, zabezpiecz swoje oczy specjalnymi goglami.

Najlepsze kaski otwarte – zamów je przez Internet!

Nie możesz znaleźć odpowiedniego kasku? Zależy Ci na ekstrawaganckim malowaniu skorupy? A może po prostu w najbliższym sklepie motocyklowym brakuje danego modelu w Twoim rozmiarze? W tych przypadkach rozwiązanie może być tylko jedno – znajdź najwyższej jakości kaski otwarte w Dobrych Sklepach Motocyklowych!

Korzystając z opcji odbioru w sklepie, masz możliwość zamówienia wybranych towarów do jednego z 70 salonów stacjonarnych. Następnie mierzysz produkt i podejmujesz decyzję o zakupie lub rezygnacji z nabycia. Pamiętaj, że nie ponosisz żadnych kosztów za sprzęt, którego ostatecznie nie kupisz.

data ostatniej modyfikacji: 2022-07-04 15:30:18
Komentarze
Polityka Prywatności