Policjant zatrzymuje kierowcę:
- Poproszę dokumenty!
- Nie mam- odpowiada kierowca.
- On tak zawsze po pijanemu mówi żona
- A nie mówiłam że kradzionym wozem daleko nie zajedziemy?
Czterech dresiarzy jedzie swoim nowiutkim AUDI A4.
W pewnym niefortunnym momencie walnął w nich maluch! Wkurzeni wysiedli z samochodu. Po podejściu do drzwi malucha jeden z nich wybił szybę, wyciągnął przez nią kierowcę malucha i mówi:
- No, to teraz będzie wpier...
- Ależ panowie, to nie jest sprawiedliwe, ja tu jestem sam, słaby, mały a was jest czterech...
Dresiarze odwrócili się by omówić sytuację i po chwili odwracają się i jeden z nich mówi:
- No dobra, to Gruby i Kizior są z tobą...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Co świadczy o tym, że potrzebna jest naprawa wtryskiwaczy?

wtryskiwacze

Wtryskiwacz to mały, niepozorny element naszego pojazdu, ale posiadający fundamentalne znaczenie dla działania całego auta. Odpowiada on bowiem za przekazanie paliwa do komór spalania. Gdyby go nie było, nasz samochód w ogóle nie ruszyłby z miejsca. Czasami zdarza się jednak, że wtryskiwacz ulega awarii i wymaga naprawy. Jakie objawy świadczą o tym, że potrzebna jest jego regeneracja? Dowiemy się tego z niniejszego artykułu.

Objawy świadczące o usterce

Do najczęstszych objawów, które świadczą o tym, że nasz wtryskiwacz nie działa tak jak powinien, zaliczyć możemy trudności z odpaleniem pojazdu. Czasami silnik też może w nieoczekiwany sposób zgasnąć lub mieć gorsze osiągi.

Aby zakwalifikować jednak wtryskiwacz do regeneracji, niezbędna jest szczegółowa diagnostyka. Pamiętajmy przy tym, że uszkodzenia mechaniczne bądź awaria cewki w niektórych modelach aut uniemożliwiają przeprowadzenie naprawy. Minimalna trwałość wtryskiwacza wynosi 150 tys. km. Po tym czasie powinniśmy więc przeprowadzić przegląd, aby uniknąć potencjalnych awarii. Jeżeli w sposób należyty będziemy dbać o wtryskiwacz, jego żywotność może wynieść nawet 250 tys. km.

Nie wolno ignorować usterek!

Uszkodzony wtryskiwacz wpływa negatywnie także na inne podzespoły i części naszego samochodu takir jak turbosprężarka, czy nawet cały silnik. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ignorować zatem pierwszych objawów uszkodzenia wtryskiwacza. Awaria pozostawiona sama sobie sprawi, że poziom uszkodzeń tylko się powiększy. Już po zaobserwowaniu pierwszych objawów awarii należy ją wyeliminować. Dzięki temu zaoszczędzimy także pieniądze. Jeżeli tego zaniechamy, może dojść nawet do zatarcia się silnika w pojeździe, co niewątpliwie odbije się na naszym portfelu. Regeneracja jest znacznie tańszą opcją aniżeli zakup nowego wtryskiwacza. Naprawa to z reguły koszt rzędu około 500 zł. Kupno nowego wtryskiwacza wyniesie nas 1000-1500 zł.

Kiedy warto dokonać regeneracji wtryskiwacza?

Jeżeli przeprowadzone testy wykażą nieprawidłowe działanie wtryskiwacza, możemy pokusić się o jego regenerację. Czasem może zdarzyć się, że wystarczy naprawa tylko jednego wtrysku. W sytuacji, w której komplet wtrysków jest zużyty, a zepsuty jest jeden, powinniśmy podjąć decyzję o regeneracji kompletu wtryskiwaczy. Wbrew pozorom będzie to dla nas bardziej opłacalne niż kolejne, częste wizyty w warsztacie.


Regeneracja wtryskiwaczy – na czym polega?

Regenerację wtryskiwaczy rozpoczyna diagnoza. Jeżeli wykaże ona nieprawidłowości, kolejnym etapem jest gruntowne czyszczenie elementu. Następnie wymieniane są uszkodzone części. Na końcu przeprowadzane są zaś testy, mające na celu sprawdzenie, czy naprawiony wtryskiwacz działa poprawnie. Cała procedura zajmuje zazwyczaj dwa dni robocze.

Potrzeba regeneracji wtryskiwaczy – podsumowanie

Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy to zazwyczaj problem z odpaleniem pojazdu lub nieoczekiwane gaśnięcie silnika. Pamiętajmy, że nie wolno nam ignorować usterek tego elementu, gdyż awaria pozostawiona sama sobie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-14 09:48:59
Komentarze
Polityka Prywatności